Klub chovatelů loveckých slídičů - Sekce retrieverů  


OVĚŘENÍ VLOHOVÝCH VLASTNOSTÍ - ALBEŘ 24.6.2005

pořadí jméno plemeno majitel vůdce cena body
1. HERBERT ZE ŠTĚKOTU GR Jindra Hermannová Jindra Hermannová ml. I. 232
2. BRUNO Z ŘÍČANSKÝCH LUK GR Klára Řeháková Klára Řeháková I. 232
3. BONIE Z ŘÍČANSKÝCH LUK GR Lucie Hančarová Lucie Hančarová I. 232
4. ANNEMARIE CALENZANA LR Jana Novotná Ladislav Novotný I. 232
5. MONTY BLACK SABLE BLUES LR Barbora Pánková Barbora Pánková I. 232
6. GASTON ZE ŠTĚKOTU GR Radka Vozková Radka Vozková I. 232
7. SISI MISANTOS LR Martin Šimandl Věra Šimandlová I. 229
8. ANETTE ZE ZAJEČOVSKÉHO VRŠKU GR Iva Hřebíčková Iva Hřebíčková I. 228
9. CHESMUT Z KAŠTANOVÉ ALEJE LR Peter Ondruška Peter Ondruška I. 224
10. BROWN SUGAR LITTLE BUBBLE LR Martin Bulawa Radka Bulawová I. 222
11. ADWIN VETCARE BOHEMIA GR Jakub Lederer Jakub Lederer II. 188
12. CID Z ŘÍČANSKÝCH LUK GR Hana Šrámková Hana Šrámková III. 194
13. ARKIN Z BOTIČSKÝCH MEANDRŮ GR Petr Bruthans Petr Bruthans III. 191
14. ARISTEA Z BOTIČSKÝCH MEANDRŮ GR Z. a P. Tíkalovi a Monika Jandová Zuzana Tíkalová III. 147
  CLARISSA Z ŘÍČANSKÝCH LUK GR Miluše Nová Miluše Nová neuspěl
  DIXIE OD KRÁSNÉ PANÍ FCR Angelika Houdková Angelika Houdková neuspěl
  CORNEL ERENION AUREA ROSA GR Kristýna Půlpánová Kristýna Půlpánová neuspěl
  AMBRA PAŽSKÝ KLENOT GR Jitka Sedláčková Jitka Sedláčková neuspěl
  AMÁLKA Z MILÍŠOVSKÝCH HÁJŮ GR Petr Wasik Petr Wasik neuspěl
 
Pobytový výcvikový tábor s retrievery Albeř  II. turnus
 

Již po druhé v toto roce  máme za sebou výcvikový tábor s retrievery v Albeři. Počasí nám mimořádně přálo, za týden nepadla ani kapka, houby rostly jako po dešti, jídlo skvělé, výcvik i program pro všechny náročný. Ale začnu hezky od začátku …

Tak jako vždy v sobotu v odpoledních hodinách se začal náš tábor naplňovat. Přijelo 49 retrievrů doprovázených svými páníčky v počtu 75 osob. Zpestřením mezi našimi retrievery byla fenka pravého anglického buldoga Adélka /skvělá povaha/, Chichota fenka jokšíka a samostatný  trpasličí jezevčík Mates, který se přijel podívat po úspěšně zvládnutých PZ.

V neděli nás čekal velmi náročný program. Po dopoledním cvičení a vydatném obědě jsme se všichni sešli na táborové výstavě. Posuzování s vysvětlením jak to na výstavách chodí se ujal velmi vzácný a vážený  host pan Petr Studeník. Všichni účastníci tábora tak měli jedinečnou příležitost zeptat se na cokoliv a nechat si neoficielně svého pejska posoudit. Všichni jsme se dozvěděli  jak má vypadat správné úhlení předních i zadních končetin, co to znamená volný hřbet,  výrazný či méně výrazný stop, nízko nasazený prut a další výrazy, se kterými se setkáváme při posuzování na výstavách.

Večer u táboráku jsme strávili besedou nad zdravotními problémy  našich retrieverů  s veterinářem  MVDr. Valešem.

Během víkendu si na Všestranné zkoušky do Třeboně „odskočili“ Martin Schusser s Connym,  Helenka Kotasová s Rambem a Honza Friedl s Filipem.  GR Conny od Hadu Veveří  získal titul res. CACT, FCR Ajax z Klenovské stráně a LR Aragorn Calenzana zkoušky ukončili ve II. ceně. Drželi jsme palce a měli jsme obrovskou radost, že v tak náročných zkouškách úspěšně obstáli.

Od pondělka probíhal každé dopoledne výcvik. Retrieveři byli se svými vůdci rozděleni do skupin, ve kterých se pod vedením zkušených výcvikářů připravovali od OVVR až po ZPR.

Odpolední a večerní výcvik patřil všem, kteří svého retrievera připravovali na barvářské či lesní zkoušky. Barvy každý den neúnavně chodila Jindra se svými pomocníky Radkou „Sanýskovou“ a Ivou. Pro všechny ostatní byl připraven vždy sportovní program.

Ve středu večer nás všechny čekala opět noční bojovka. Organizátoři „přitvrdili“ a sama za sebe můžu říct, že jsem se opravdu bála.

Čtvrteční den patřil již tradičně Platošově poháru, soutěži, která nese jméno správce našeho výcvikového tábora. Ti retrieveři, kteří mají již OVVR za sebou, společně poměřili síly na poli, vodě i lese. Jednotlivé disciplíny byly vybrány tak, aby odpovídaly co nejvíce stěžejním disciplínám retrieverů tj. přinášení. Poháru se účastnilo 25 retrieverů, první tři místa byly obsazeny všemi plemeny. Vítězem se stala fenka GR Claudia od Rajské struhy, 2. místo získal LR Aragorn Calenzana a na 3. místě skončil FCR Ajax z Klenovské stráně.

Večer jsme jako tradičně rožnili sele, které tentokrát bylo ohromné. Začali jsme předkrmem - vynikajícími bavorskými vdolečky. Prvopočáteční obavy, že se nám jej nepodaří zdolat se brzy rozplynuly.  

Páteční den patřil Ověření vlohových vlastností retrieverů, které přijela posoudit  zkušená rozhodčí Lucie Šeráková.  K OVVR nastoupilo 19 retrievrů, pět z nich však vlohy nedokončilo. Na nezdaru se podílelo dílem krásné až příliš horké počasí a nervozita vůdců.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu výcvikového tábora – majiteli rekreačního objektu panu Jaromírovi Platošovi, Mysliveckým sdružením Klášter a Sedlo, Ivě Maříkové za její podporu s možností využívat honitbu,  Jiřince Kantorové za její dočasný azyl a ubytování pro hosty tábora, všem výcvikářům – Daně Palivcové, Ivě Rosové, Soně Turkové, sponzorům a v nemalé míře našim rodinným příslušníkům.

 Velké díky patří KCHLS sekci retrieverů, pod jejíž patronací se konají tradičně  OVVR a v neposlední řadě Lucce Šerákové za korektní posuzování.

Další výcvikový rok je za námi. Mnohé účastníky tábora a pravidelných výcviků v Praze čekají na podzim  zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Přejeme jim mnoho zdaru.

 Příští rok se těšíme znovu na Albeři!

 za Výcvik retrieverů v Praze

Eva Píchová

http://www.vycvikretrieveru.com/

 

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]