Klub chovatelů loveckých slídičů - Sekce retrieverů 

 

    Laboratoř Genomia, která se zabývá molekulárně genetickými rozbory zvířat a lidí. Genomia je laboratoř akreditovaná Českým institutem pro akreditaci podle normy ISO17025.
    Genomia by Vám ráda prezentovala nabídku testování identifikačního DNA profilu psa. Stanovení DNA profilu znamená určit sadu speciálních markerů, které jsou pro daného psa jedinečné. Podle této sady markerů (profilu) je možné jedince identifikovat (tzv. genetický otisk prstu); porovnáním DNA profilů leze také například vyvrátit nebo potvrdit otcovství.
    Stanovení DNA profilu se postupně stává velmi populární u řady zahraničních a nyní už i českých klubů. Začíná být běžné, že všichni chovní jedinci mají určený svůj profil a vznikají tak ucelené databáze jednotlivých rodů.
    Genomia nyní nově provádí stanovení DNA profilu u psů jako akreditovanou zkoušku. Pracuje podle standardu ISAG2012, což je standard doporučovaný FCI a ČMKU a je v Evropě nejvíce rozšířený. (ISAG je mezinárodní společnost zvířecí genetiky – určuje standardy pro DNA profilování zvířat a pořádá mezinárodní srovnávací testy pro laboratoře). Kromě standardu ISAG existuje i standard AKC nebo nestandardizované inhouse techniky. Jednotlivé přístupy ale nejsou vzájemně kompatibilní, klub by měl zvolit, který přístup bude případně využívat.
    Základní cena testu DNA profilu dle ISAG je 1050 Kč včetně DPH. Genomia nabízí množstevní slevy a je možné domluvit výhodnější klubovou cenu.     Výsledky testů jsou hotové do 14 dnů.
    Rádi bychom Vás touto cestou informovali o možnosti provádění akreditovaného stanovení DNA profilu psa v laboratoři Genomia. Pokud Vás tato nabídka zaujala, budeme rádi, pokud nás kontaktujete.

Další informace o testu a laboratoři najdete na webu:

Informace o akreditaci laboratoře: http://www.genomia.cz/cz/quality
Informace o testu stanovení DNA profilu: http://www.genomia.cz/cz/test/dog-dna-profile
Informace o parentitních testech: http://www.genomia.cz/cz/test/dog-paternity-testing
Informace o odběrech vzorků: http://www.genomia.cz/cz/pokyny

 

ZPĚT

 

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]