Klub chovatelů loveckých slídičů - Sekce retrieverů

 
VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY RETRIEVERŮ - TŘEBOŇ 2001
 
    Ve dvou po sobě následujících víkendech jsme měli možnost zúčastnit se Všestranných zkoušek pořádaných KCHLS. První akce - Všestranné zkoušky retrívrů se uskutečnila v Třeboni ve dnech 28. - 30. 9. 2001.
V pátečním podvečeru se v Auto campu Třeboňský ráj na břehu Opatovického rybníka sešli všichni aktéři zkoušek, jak organizátoři a rozhodčí, tak pejsci se svými vůdci. Ředitel zkoušek pan Ing. Kubeš všechny přítomné srdečně přivítal a po té proběhlo rozlosování. Slavnostní zahájení zkoušek bylo uchystáno na osmou hodinu ranní u Pergoly za zvuků slavnostních fanfár a za přítomnosti i všech sponzorů akce a velmi početné korony.
 
    
Rozhodčí a pořadatelé z OMS
 
Utkat se ve 14-ti disciplinách přijelo 9 psovodů se svými svěřenci: 8 labradorů a 1 Flat Coated Retrívr. kteří hned při zahájení byli obdarování krmivem ANKA v deseti kilovém balení. Po oba dny zkoušek byla patrná skutečně vynikající příprava této akce ze strany organizátorů. Bylo pamatováno na ubytování, stravování i občerstvení účastníků a rozhodčích, a oraganizátorům se podařilo zajistit snad i to pěkné počasí, neboť po celé dva dny k dobré náladě všech přispívalo i krásné babí léto.
 
 
Účastníci zkoušek nastoupeni při slavnostním zahájení Všestranných zkoušek retrieverů
 
    V neděli odpoledne jsme se opět zaposlouchali do fanfár lesních rohů, tentokrát v restauraci, zaplněné do posledního místečka, již zmíněného auto campu, kde se Vrchní rozhodčí zkoušek pan Kašpar Miloš ujal vyhlašování výsledků zkoušek. O rychlé, přesné a přehledné elektronické zpracování výsledků se postaral pan Šváb se svou kolegyní. Mimořádně bohaté byly ceny, které věnovali sponzoři a KCHLS. Pro všechny soutěžící byly přichystány kromě diplomů i medaile. Vítěz všestranných zkoušek obdržel nádherný zlatý pohár, barevnou televizi a protože předvedl i Nejlepší práci na vodě a Nejlepší práci v lese, odvážel si domů další dva poháry.
HIFI přehrávačem byli odměněni soutěžící na 2. a 3. místě. Vůdce a zároveň majitel čokoládové fenečky, která se umístila na 4. místě, si k HIFI přehrávači přidal i pohár za Nejlepší práci na poli. Překrásná publikace dvou renomovaných fotografů na téma Třeboň byla předána jako cena útěchy. Poučné knížky rakouského autora Hellmuta Wachtela - Chov psů v roce 2000 a publikace Retrívři autorů Ing. Kubeše a Ing. Kordy jsou jistě přínosem do knihovny každého kynologa. Vypouštěcí vodítka pak ocení ti, jež je získali, v myslivecké praxi.
 
LR Dick Regent Plus - vítěz zkoušek, nejlepší práce na vodě, nejlepší práce v lese
při hodnocení práce v poli.
  
  Velmi potěšující je skutečnost, že o tyto vrcholové klubové akce projevují zájem i mladí a začínající pejskaři - retrívráři. kteří nemají možnost pravidelné cvičit v honitbě a přesto předvedli, až na některá malá zaváhání velmi pěknou práci svých pejsků, např. : Terezka Benetková - 17 let, Terezka Krutská - 15,5 roku, Petr Pražan - 19 let. Držíme jim palce, aby ve svém zájmu - kynologii vytrvali a zároveň blahopřejeme těm nejúspěšnějším:
 
1. Místo            Vítěz zkoušek, nejlepší práce na vodě, nejlepší práce v lese
                         pes LR Dick Regent Plus. I. cena 341b., vůdce: Šedivý František
 
2. Místo           pes LR Nevěr Say Nevěr Tankaram, I. cena 326 b., vůdce: Chlaňová Jiřina
 
3. Místo            pes FCR King Libošovská Blata, I. cena 316 b., vůdce: Ing. Vychrom Aleš
 
text : Krutská Alena, foto: Miroslava Šírová
 

 [úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]