Klub chovatelů loveckých slídičů - Sekce Retrieverů  


KLUBOVÉ PODZIMNÍ ZKOUŠKY /CACT/

30. srpna 2003 v honitbě MS Podlesí - Jirny 

Okresní myslivecký spolek Praha – východ a Klub chovatelů loveckých slídičů ČR uspořádaly pro všechna plemena sdružená v KCHLS, tyto zkoušky lovecké upotřebitelnosti pro práci s drobnou zvěří srstnatou i pernatou v poli i vodě, tedy zkoušky z výkonu určitých skupin psů loveckých plemen. V souladu s Řádem pro udělování titulu Šampion práce ČR pak nejlepšímu jedinci z každého zkoušeného plemene, pokud získal I. cenu, mohl být udělen titul čekatel šampionátu práce CACT, druhý pes nebo fena v pořadí v I. ceně pak mohl získat titul Res. CACT..

V sobotu, 30.8.2003, nastoupilo na prostranství před klubovnou – „Mysliveckou chatou“ MS Podlesí – Jirny 26 psů plemen, sdružených v KCHLS. Zastoupena byla 4 angl. špringry, 5 angl. kokry, 5 velššpringry, 5 labradorskými retrívry, 7 zlatými retrívry. Potěšitelné bylo, že věkové složení vůdců dává naději, že se staršími a zkušenými drželi krok mladí, vedoucí prvního psa. Pro zkoušky samotné byli rozděleni do pěti skupin k posouzení dvojicemi rozhodčích ve složení: Ing. Zdena Havlová a Branko Danielovský, Roman Hubek a Ing. Jarmila Jindřichovská, Janka Jašková /SR/ a Miroslav Pošusta, Václav Chmátal a Pavel Vladyka, MVDR. Bohumil Brož a Jindřich Vágner.

Honitba, z níž jsou k dohlédnutí okraje pražských sídlišť, je výborně zazvěřena, takže všichni psi měli dostatek příležitostí prokázat nejen svoje lovecké vlastnosti ale i stupeň výcviku. Zvlášť, když počasí bylo téměř ideální pro zkoušky, ani horko, ani deštivo. Technické a organizační zajištění nemělo nejmenších trhlinek, takže celý průběh zkoušek měl „pohodový“ průběh. Mezi diváky bylo možno zahlédnout i přátele slídičů z Moravy, ale také členy KCHLS z dob vzniku klubu, například manžele Bézovy, takže zkoušky byly i příležitostí pro návrat do vzpomínek. Vrchní rozhodčí, JUDr. Jindřichovský mohl při závěrečném nástupu nejen pořadatelům poděkovat za přípravu a průběh zkoušek, ale zejména konstatovat, že přes náročnost zkušebních řádů, všichni psi uspěli.

AC: I.c. – 4, II.c.. – 1, ASS: I.c. – 4, WSS: I.c. – 4, II.c. – 1, LR: I.c. – 3, II.c. – 2,
GR: I.c. – 4, II.c. – 3

 Tituly CACT a RES. CACT:

 

AC – Ben Turhober, I/252 b., v.V. Turhober, Plzeň          CACT
Iris od Březnického Balkánu, I/247 b., Mgr. Edrová, Kutná Hora       R.CACT
ASS – Nika z Křížových alejí, I/252 b., v.J. Erhart, Borovany             CACT
Celebrity Magic Street, I/249 b., v.N. Zahajská, Kolín      R.CACT
WSS – Bengy od Šuré skály I/241 b., v.Bc. P. Soukup, Častolovice      CACT
Dan od Jaslůvky, I/238 b., v.J. Soukup, Častolovice      R.CACT
LR: Fair Regent, I/272 b., v.Ing. B. Kovář, České Budějovice     CACT
Chin Larier, I/272 b., v.T. Nováček, České Budějovice  R.CACT
GR: Cyra ze Zásmuk I/265, v.D. Palivcová, Říčany   CACT
Ara Belis Beremis, I/265 b., v.P. Koukolová, Praha 9    R.CACT
  Úspěšným vůdcům budou připomínkou výborného výsledku poháry, věnované klubem.

JUD. Jindřichovský

 

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]