Int. CH, CZ CH, SK CH, jCh CZ

CH. Zimolez z Vlčích luk alias „Bruno“

Bruno by nebyl úspěšným psem, nebýt jeho předků. Vždyť mezi předky má vynikající jedince jako je: IR Sh Ch Shargleam Blackcap vítěz Crufts 1980; Norw Ch Halstock Lone Ranger; Ch Stolford Whinchat; Sh Ch Halstock Black Jewel; Ch Belsud Courtbeck Taurus; Sh Ch Halstock Joanna; Ch Claverdon Comet; Ch Courtbeck Mercury; CH USA Ch Fenrivers Kalmia; Ch Pewcroft Prop of Yarlaw; Ch Heronsflight Black Bell of Yarlaw; Int. CH, Hol. CH, SRN CH Swallowsflight Dashing Dynamite; Int Ch Snowmask of Wrenelson Eurohof; Int Ch Swallowsflight Gay Gorgeous Gem; Int Ch Heronsflight Pan's Pledge; Ch Belsud Courtbeck Taurus; Ch Black Fritta of Yarlaw; Ch Heronsflight Black Bell of Yarlaw; Ch Wizardwood Sandpiper; Sh Ch, Sh Nor. Ch Woodman a další.
Bruno přišel na svět v chovné stanici „Vlčí luka“ chovatele Ing. J. Kubeše, který společně s Ing. F. Kordou založil chov Flat Coated Retrievrů v České republice. Bruno pochází z prvého vrhu M'rub A Dub Styl of Fundy Bay's Naiad x Zina z Vlčích luk ze dne 6.6.1998.
O svých prvých narozeninách přesně 6.6.1999 na své první výstavě, získal na MVP Praha svůj prvý titul CAJC. V tomto roce získal CAJC ještě na Speciální výstavě Retrieverů v Náměšti na Hané a na MVP CACIB v Českých Buějovicích, tudíž ještě v roce 1999 splnil podmínky pro udělení titulu Český junior šampion, který mu byl udělen 25.10.1999. Toto byl raketový nástup Bruna na výstavním poli. To mu nebylo ještě ani 1,5 roku.
V roce 2000 získal prvý CAC a CACIB již v únoru na MVP Brno. V květnu 2000 získal na Národní výstavě v Litoměřicích titul Národní vítěz a další CAC. Na Klubové výstavě KCHLS Kunraticích získal titul Klubový vítěz a další CAC. V srpnu na MVP FCI Bratislava CAC Slovenska a r.CACIB. V září na MVP Mladá Boleslav CAC a CACIB, na Speciální výstavě Retrieverů Praha Troja CAC , titul Vítěz speciální výstavy a BOB, v září také složil Zkoušky lovecké upotřebitelnosti PZ II. cena. Na Euro Dog-Show Poznaň V2 v třídě otevřené.
Na Národní výstavě v Ostravě získal CAC a tím splnil podmínky pro titul Český šampion, který mu byl udělen v dubnu 2001. Dále v dubnu 2001 na MVP Opole získal CWC, CACIB a BOB. Jeho rychlý úspěch pokračoval v květnu 2001, kdy získal na Speciální výstavě v Třeboni další CAC spolu s titulem Nejlepší Flat Coated Retriever roku 2000. Na Klubové výstavě KCHLS v Ondřejově mu byl udělen titul Klubový vítěz a CAC. I nadále pokračoval sbíráním úspěchů na MVP Nitra CACIB-FCI 2001 opět CAC Slovenska, CACIB a BOB. V červenci 2001 byl Brunovi udělen titul Slovenský šampion a v lednu 2002 titul Interšampion FCI.
V roce 2002 se vzhledem k mé nemoci zúčastnil pouze na podzim Klubové výstavy KCHLS, kde získal další CAC a byl mu udělen titul Nejlepší Flat Coated Retriever roku 2001.
Doposud získal Bruno tyto tituly a ocenění: Národní vítěz, 2 x Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, Oblastní vítěz, Nejlepší Flat Coated Retriever roku 2000 a 2001. Euro Dog show 2000 - V2, 5x BOB, 5x CACIB, 2x res. CACIB, 12x CAC, CWC, 3x CAJC, 20x V1, 3x VD

Za tyto úspěchy Bruna bych chtěl poděkovat Míře Šírové, která velmi pomohla při jeho výchově, paní Zuzaně Daušové a Romanu Hubkovi, kteří Bruna cvičili a připravili na lovecké zkoušky. Chtěl bych poděkovat i Janu Kubešovi a Františku Kordovi, kteří pomohli velmi cennými radami.
Jiří Šváb

http://zimolez.retriver.cz

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]

 

ZPĚT