Letní pobyt s retrievery ZÁBLATÍ 2010

 Letní pobyt s retrievery Záblatí 2010
Foto z tábora - Michal Musil

Na jaře tohoto roku mi byla paní Alenou Fantovou nabídnuta účast na výcvikovém táboře retrieverů. Když jsem zjistila, že se svou spolu-organizátorkou Kateřinou Vernerovou zvolily pro tento rok Šumavu, ani chvilku jsem neváhala. 18. července jsem s mojí fenkou Chesapeake bay retrievera Corou vyrazila na jih plna očekávání. Ubytování s plnou penzí bylo dohodnuto v penzionu Dobrá Voda u Záblatí.

Každý z účastníků předem sdělil, jakému výcviku se chce po dobu pobytu věnovat. Po příjezdu jsme byli rozděleni do tří skupin. V první byli začátečníci, kteří potřebovali zlepšit základní poslušnost svého miláčka nebo se chtěli připravit na složení OVVR. Ve druhé byli zájemci o přípravu na zkoušky ze speciální vodní práce. Já jsem byla zařazena do třetí skupiny zaměřené na lesní zkoušky.

Nácviky na jednotlivé disciplíny probíhaly každé dopoledne. Odpoledne nám byla zpestřena např. přednáškou jak připravit psa na výstavu, o jeho správném předvedení, úpravou srsti, popř. individuálním výcvikem nebo volným programem.

V jednotlivých skupinách bylo cca 6 psů. Každá skupina měla přidělenu jednu výcvikářku, která nám byla nápomocna při zlepšování našich dovedností. Výcvik byl veden velice profesionálně a myslím, že si instruktorky poradily se všemi záludnostmi a problémy, které jsme jim se svými čtyřnohými kamarády připravili.

Vzhledem k tomu, že jsem se již v minulosti zúčastnila podobných výcvikových pobytů, mohu zodpovědně říct, že zde jsem byla mile překvapena. Ať přemýšlím sebe víc, nemůžu si vzpomenout na jediné negativum, se kterým bych se setkala a myslím, že nemluvím jen za sebe. Ubytování bylo pěkné, kuchyně přímo výtečná, personál velice příjemný. Počasí vyšlo nádherně a parta lidí, která se zde utvořila, byla výborná. Za týden jsem se mnohému naučila, zažila plno legrace, prostě jsem si dovolenou skutečně užila.

Na závěr bych velice ráda poděkovala za krásně strávený týden všem, kteří se na organizaci podíleli. Doufám, že každý z účastníků zúročí nabyté dovednosti v praxi, ať už úspěšným složením OVVR nebo zkoušek vyššího typu. Myslím, že pobyt si užili jak páníčci, tak i pejsci.

V neposlední řadě musím poděkovat firmě HILL´S, která věnovala hodnotné ceny pro náš závěrečný závod. Každý z účastníků obdržel několik vzorků krmiva a ti nejlepší i velká balení kvalitních granulí.

Zdeňka Hůzlová

 

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]